Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/majer/majernafali.pl/classes/MySQL.php on line 34
Rope Sense - Majer na fali

Rope Sense

Rope Sense 

Spinlock RopeSense to najnowsze, przenośne urządzenie do pomiaru obciążenia lin. Występuje w wersji 5 i 10
tonowej, ale nie istnieją żadne przeszkody stworzeniu wersji do 20-30 T. Wyświetla aktualne obciążenie liny z dokładnością do +/- 0.2%

Obciążenie pracującego takielunku może się różnić od obciążeń projektowych. Wprowadza to ryzyko kosztownych pomyłek projektantów, budowniczych, takielatorów, dostawców osprzętu. Spinlock RopeSense rozwiązuje te problemy, umożliwiając sprawdzenie rzeczywistych obciążeń na takielunku. Urządzenie jest również bardzo przydatne dla załogi.

RopeSense może być łatwo zainstalowany pomiędzy liną i mocowaniem pokładowym,  przy pomocy "miękkiej pętli"  (Soft Loop) lub przez zastosowanie otwieranego stopera ZS.

Raz zamocowane urządzenie przekazuje na bieżąco aktualne obciążenie liny. Podczas sesji i po jej zakończeniu można wyświetlać przebieg obciążeń oraz max i min jego wartości.

RopeSense w wersji LCW (bez wyświetlacza LCD) przekazuje dane bezpośrednio do komputera, które można następnie analizować. Oprogramowanie zapisuje dane z całej sesji, wyświetla czas rzeczywisty i eksportuje dane do MS Excel.

Podczas METS 2010 RopeSense został uhonorowany nagrodą DAME w kategorii elektroniki pokładowej 

Dostępne modele:

  • ZS-LC/5 5 tonowe obciążenia z wbudowanym wyświetlaczem
  • ZS-LC/10 10 tonowe obciążenia z wbudowanym wyświetlaczem
  • ZS-LCW/5 5 tonowe bezprzewodowy, bez wyświelacza
  • ZS-LCW/10 10 Tonne tonowe bezprzewodowy, bez wyświelacza
  • ZS-Loop/5 i /10 Mocowanie Soft Loop