Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/majer/majernafali.pl/classes/MySQL.php on line 34
Bloki - Majer na fali

Bloki

Bloki prowadzące WL1 i WL2

Bloki prowadzace pozwalają poprowadzić linę rolującą żagiel dokładnie wzdłuż relingów do kokpitu. Ważne jest to, że aby móc skorzystać z tych bloków słupki relingów muszą mieć średnicę 25 mm. Jeśli lina idzie w poziomie, można zastosować przelotki WL1. Jeśli jednak (tak jak w przypadku większości rolerów) lina idzie pod znacznym kątem, najlepiej zastosować blok WL/2. Wbudowana rolka ograniczy tarcie i pozwoli na ustawienie wymaganego kąta dla liny - zmniejszy to zużycie zarówno liny i samego bloku. Obydwa urządzenia są lekkie, niewielkie, mają estetyczny wygląd i są proste w montażu. A co najistotniejsze, nie wymagają wiercenia otworów w pokładzie jak przy montażu kip tradycyjnych.

 

Model Max ø liny SWL przy max ø liny
WL/1 12 mm 300 kg
WL/2 12 mm 300 kg

Bloki spinakerowe BRS63 i BRS50

Bloki ze stoperem, montowane za pomocą dołączonego paska, zapewniającego idealne ustawienie bloku do aplikacji.  Montowany do listwy odbojowej lub ucha pokładowego. Stoper utrzymuje do 20% obciążenia roboczego bloku. Łożysko ślizgowe zapewnia rolce idealną pracę (idealne kręcenie się – nie wiem jak nazwać smooth running) nawet przy małych obciążeniach, jednocześnie zapewniając niezwykłą wytrzymałość przy dużych obciążeniach. Świetnie sprawdzają się przy szotach spinakera, genakera i innych. Szczęka stopera posiada 3 ustawienia w zależności od potrzeby:

  1. Stoper otwarty -  szczęka odciągnięta nie blokuje liny, brak możliwości zamknięcia
  2. Automatyczny – szczęka zamyka się kiedy na linie pojawia się większe obciążenia.
  3. Stoper zamknięty – szczęka  zamknięta na stałe, utrzymując zablokowaną linę (np. szoty spinakera na halsówce są zablokowane i już więcej nie będą się moczyły.
Model ø rolki SWL (rolki) Obciążenie na szczęce ø liny
BRS/50 50 mm 800 kg 160 kg 6-10 mm
BRS/63 63 mm 1200 kg 240 kg 8-12 mm

Bloki B50 i B63  

Bloki stałe montowane policzkowo ze stoperem. Świetnie sprawdzają się na szotach spinakera, genakera jak i każdej innej aplikacji, gdzie potrzebne jest zablokowanie liny przy bloku.