Grand Prix

GRAND PRIX

Seria lin Grand Prix Gottifredi Maffioli jest najbardziej zaawansowaną  i najlepiej działającą serią lin dostępnych na rynku, która wydaje się oczywistym wyborem do bardzo dużych łodzi regatowych, gdzie wymagane są bardzo duże wytrzymałości. Liny Grand Prix dostępne są bez oplotu z rdzeniem z Dynemy® lub Zylonu: DSK90 Ultra, DSK78 Ultra, DSK75 Ultra i ZZ 100% lub z oplotem o budowie odpowiedniej do przeznaczenia. 

DSK90

Najnowocześniejsze i najbardziej wytrzymałe liny w ofercie Gottifredi Maffioli, do wykonania których użyto nowo odkrytych włokien Dyneema® SK90. Włókna DSK90 są najwytrzymalszymi włóknami dostępnymi na rynku i powstały we współpracy Gottifredi Maffioli z firmą DSM Dyneema®, jedynym producentem włókien Dyneema ®na świecie, aby spełniać oczekiwania projektantów Allinghi oraz BMW Oracle w ostatnich regatach Pucharu Ameryki. Po udanym debiucie podczas finału tych regat, liny serii DSK90 weszły do ekwipunku takich jachtów jak: katamarany Groupama 3 i Banque Populaire V, Open 60 Foncia i wielu innych. Liny serii DSK90 cechują się niezwykłą wytrzymałością przy niewielkiej masie własnej.

DSK78

Wytrzymałe liny są niezbędne  w regatowym żeglarstwie oceanicznym. Dlatego firma Gottifredi Maffioli jako pierwsza na świecie wykorzystała do produkcji liny włókno Dyneema® SK78. Ten materiał odznacza się niesamowitą wytrzymałością statyczną, co daje większą wydajność i dłuższą żywotność nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Początkowo opracowane dla jachtu Pirates of the Carribean z kampanii 2005/2006 regat Volvo Ocean Race, lina bez oplotu DSK78 ULTRA i z oplotem DSK78 RACE natychmiast ustanowiły nowy standard olinowania na jachtach klasy VOR70. Stosunek wysokiej wytrzymałości do wagi, bardzo niska rozciągliwość, odporność na ścieranie i promieniowanie UV włókien Dyneema ®78, a także do 3 razy wolniejsze pełzanie w porównaniu do Dyneema ® SK75, czyni z serii DSK 78 idealny wybór do wszystkich zastosowań, gdzie precyzja, pełna kontrola i niezawodność są koniecznością. Liny DSK78 świetnie sprawdzają się na wielu Megayachtach.

ZYLON

Ciągłe innowacje i bliskie partnerstwo z wieloma zespołami regatowymi ścigającymi się w najbardziej ekstremalnych zawodach pozwoliło nam opracować szeroką gamę wysokiej jakości produktów wykonanych z Zylon ® PBO. Bardzo wysoka wytrzymałość i minimalne wydłużenie czyni je cennym rozwiązaniem dla profesjonalnych zawodników.