Linki bezpieczeństwa

 

 

Zalety:

· Szeroka gama linek

· Zgodna z normą CE EN1095

· Dostępne ze standardowymi karabińczykami z bezpiecznymi karabińczykami (fluorescencyjnymi)

· Dostępne w wersji ze snapszeklą do wpinania w pas bezpieczeństwa oraz wskaźnikiem przeciążenia

· Dostępne w wersji standardowej lub elastycznej

· Zapewniają bezpieczeństwo podczas poruszania się po pokładzie

· Zaprojektowane i wykonane we Francji

 

 

 

Linki z karabińczykami z zabezpieczeniem przed przypadkowym otwarciem

 

 

Linki z karabińczykami ze stali nierdzewnej

Linki ze snap szeklą i karabińczykami z zabezpieczeniem

Gyb Easy - Hamulec Bomu


Zwroty przez rufę są jednym z najbardziej skomplikowanych manewrów na jachcie, czasem może stanowić to problem nawet dla doświadczonych żeglarzy. Zwroty mogą stać się przyczyną obrażeń lub uszkodzeń sprzętu. Skutecznym i bezpiecznym rozwiązaniem będzie hamulec bomu Gyb Easy firmy Wichard. Dzięki tarciu liny przechodzącej przez hamulec, zwrot będzie przeprowadzany łagodnie. Z hamulcem bomu, zwroty są bezpieczniejsze, zmniejszone jest ryzyko potencjalnych wypadków. 3 różne pozycje ustawień powodują że idealnie można je dopasować do aktualnych warunków. Im więcej razy lina przechodzi przez otwory, tym więcej tarcia powodującego zwiększenie skuteczności hamowania. Łatwa instalacja na wszystkich rodzajach łodzi, która zajmuje tylko kilka minut: Za pomocą szekli hamulec jest podłączony do bomu. W celu dopasowania do podkładu, można zastosować dwa różne zaczepy. Hamulec bomu może być zainstalowany zarówno na nowoczesnych łodziach jak i jachtach klasycznych.

Cechy:
•Może być używany na grocie o powierzchni poniżej 40 m2
•Wykonany z anodowanego aluminium
•Waga: 0,6 kg
•Dostarczany z szeklą i linąLyf Safe – Lina bezpieczeństwa na pokład (Jackline)

Niezbędna na każdym pokładzie. Lina zapewnia bezpieczne poruszanie się załogi po pokładzie. Uniwersalna, dopasowywana do długości jachtu, może być przytwierdzana do różnych okuć na pokładzie (ucha pokładowe, knagi). Łatwa do zamontowania i użycia – nie wymaga dodatkowych mocowań takich jak np. szekla. Pasek odblaskowy na całej długości liny oraz fluorescencyjne mocowanie powodują że bardzo szybko można zlokalizować linę nawet podczas nocnego żeglowania. System blokujący zapobiega przypadkowemu zwolnieniu lub rozregulowaniu liny. Wzmocnione brzegi taśmy zapobiegają przecieraniu i strzępieniu. Elastomerowe mocowanie izoluje od pokładu eliminując tym samych hałas i wibracje. Lyf Safe oprócz zwiększenia bezpieczeństwa nada nowoczesny wygląd każdemu pokładowi. Dostępna w 4 wersjach długości: 8.5, 11, 14 i 16 metrówWypinany pas balastowy na jachty z trapezem i katatmarany

Pas trapezowy, daje możliwość szybkiego wypięcia się z trapezu w niebezpiecznych sytuacjach. Świetnie sprawdza się na małych łódkach sportowych, katamaranach. Hak pasa po wypięciu się i zwolnieniu obciążenia pozostaje przymocowany do pasa, zapewniając łatwe powtórne przypięcie haka i kontynuowanie pływania. Bazując na doświadczeniach podczas współpracy z Narodową Szkołą Żeglarstwa we Francji, pas został tak zaprojektowany by być łatwy w użytkowaniu, zapewniając bezpieczeństwo nawet pod dużym obciążeniem. Wypinany hak przymocowany do pasa eliminuje użycie dodatkowych linek zabezpieczających hak przed zatonięciem.

Copyright (c) 2019 Majer na fali.