Seria turystyczna
Seria turystyczna
Seria regatowa
Seria regatowa
Rolery do genakera
Rolery do genakera
Seria podpokładowa
Seria podpokładowa
Hydraulika i elektryka
Hydraulika i elektryka

 

 

Seria turystyczna

 

Linia turystyczna jest przeznaczona do jachtów o długości od 5 do 26 metrów. Seria ta składa się z 10 różnych modeli w zależności od potrzeb. Zapewnia żeglarzom wyjątkowe bezpieczeństwo i niezawodność działania na długie lata. 

  


 

 

 

Seria regatowa

 

Seria Regatowa gwarantuje dobre wyniki i wygodną żeglugę w warunkach regatowych dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, takim jak wstępna prowadnica likliny (prefeeder). Seria Regatowa z rozpoznawalnym czarnym profilem w aerodynamicznym kształcie została zaprojektowana specjalnie dla żeglarzy pływających zarówno rekreacyjnie, jak i regatowo. 

 

 


 

 

Rolery do genakera

 

Roler Profurl SPINEX – system do zwijania genakerów od strony głowicy górnej.

 

SPINEX jest najnowszym produktem opartym na serii NEX, jest to roler do genakera typu top-down, który zwija żagiel od strony głowicy górnej. Zestaw poza krętkiem i bębnem NEX, zawiera nieskręcającą się linę z dużymi plastikowymi kulami zabezpieczającymi żagiel, która:

- redukuje zniszczenia żagla ze względu na brak kontaktu jego z liną,

- uniemożliwia rolowanie wsteczne, które powoduje blokowanie się żagla,

- czyni rolowanie łatwiejszym i szybszym, dzięki dużej średnicy liny z kulami. System opatentowany, objęty 3 letnią międzynarodową gwarancją. Cztery modele przeznaczone na jachty o długości od 5 do 18 metrów, na genakery do 250 m2. 

 

W zestawie:

- bęben

- krętlik rolera NEX

- krętlik rogu halsowego

- lina do rolowania z bloczkiem

- lina nieskręcająca się z zaczepami do krętlików oraz dużymi plastikowymi kulami zabezpieczającymi żagiel zwanymi technologią Sail Bearing.

 

System opatentowany, objęty 3 letnią międzynarodową gwarancją.

 

 

ZALETY ZASTOSOWANIA ROLERA SPINEX

Genakery wykonane są z cienkiego, delikatnego materiału w związku z tym lina nieskręcająca się może go uszkodzić. Podczas rolowania lina kręci się szybciej niż żagiel owijający się dookoła niej, w wyniku czego może dojść do braku możliwości dalszego zwijania.

 

Rozwiązanie Profurla: technologia SAIL BEARING.

 

System składa się z wytrzymałych, plastikowych kul, które swobodnie obracają się na linie nieskręcającej się, dzięki czemu chronią żagiel przed lina. Oprócz dopasowania długości liny Spinex gotowy jest do użytku od razu po wyjęciu z pudełka.

 

 NEX

Nowa linia rolerów NEX do żagli latających (genakery, Code Zero, solenty, foki sztormowe i inne) będąca efektem doświadczeń i badań firm Profurl i Wichard charakteryzuje się małą wagą, dużą efektywnością, małymi rozmiarami i łatwością obsługi. System NEX składa się z bębna na linę bez końca (pętlę), który za pomocą dołączonej snapszekli przymocowujemy do pokładu, oraz z krętlika, który wciągamy za pomocą fału. Do prawidłowego działania rolera, konieczne jest wszycie w żagiel liny lub listwy nie skręcającej się. Obecnie dostępnych jest  6 modeli do 12T obciążenia roboczego.

 

 

Seria podpokładowa

 

 


 

Hydraulika i elektryka

 

 

 

 

Copyright (c) 2019 Majer na fali.