RopeSense 

 

SpinlockRopeSense to najnowsze, przenośne urządzenie do pomiaru obciążenia lin. Występuje w wersji 5 i 10
tonowej, ale nie istnieją żadne przeszkody stworzeniu wersji do 20-30 T. Wyświetla aktualne obciążenie liny z dokładnością do +/- 0.2%

Obciążenie pracującego takielunku może się różnić od obciążeń projektowych. Wprowadza to ryzyko kosztownych pomyłek projektantów, budowniczych, takielatorów, dostawców osprzętu. SpinlockRopeSense rozwiązuje te problemy, umożliwiając sprawdzenie rzeczywistych obciążeń na takielunku. Urządzenie jest również bardzo przydatne dla załogi. 

RopeSense może być łatwo zainstalowany pomiędzy liną i mocowaniem pokładowym,  przy pomocy "miękkiej pętli" (SoftLoop) lub przez zastosowanie otwieranego stopera ZS.

Raz zamocowane urządzenie przekazuje na bieżąco aktualne obciążenie liny. Podczas sesji i po jej zakończeniu można wyświetlać przebieg obciążeń oraz max i min jego wartości.

RopeSense w wersji LCW (bez wyświetlacza LCD) przekazuje dane bezpośrednio do komputera, które można następnie analizować. Oprogramowanie zapisuje dane z całej sesji, wyświetla czas rzeczywisty i eksportuje dane do MS Excel.

Podczas METS 2010 RopeSense został uhonorowany nagrodą DAME w kategorii elektroniki pokładowej 

 

Dostępne modele:

ZS-LC/5 5 tonowe obciążenia z wbudowanym wyświetlaczem

ZS-LC/10 10 tonowe obciążenia z wbudowanym wyświetlaczem

ZS-LCW/5 5 tonowe bezprzewodowy, bez wyświelacza

ZS-LCW/10 10 Tonne tonowe bezprzewodowy, bez wyświelacza

ZS-Loop/5 i /10 Mocowanie SoftLoop

 

 

 


 

 

SailSense (rejestrator pracy żagla)

 

 

W związku z rosnącą potrzebą wykorzystania danych pracy żagla, aby zwiększyć ich wydajność, Spinlock stworzył rejestrator pracy żagla Sail-Sense.To rewolucyjny czujnik, który pomaga w zarządzaniu żaglami.

 

Mocowany na stałe do żagla, mierzy kluczowe dane dotyczące wydajności żagli, takie jak godziny użytkowania, czas ekspozycji na promieniowanie UV, ruchy żagla (ilość zwrotów, czas łopotania).

 

Sail-Sense umożliwia stworzenie paszportu żagla, poprzez identyfikacje marki, modelu, daty budowy, wymiarów i materiału. Sail-Sense pozwala również śledzić i lokalizować żagiel oraz przeglądać całą historię jego użytkowania w czasie rzeczywistym.

 

Sail-Sensełączy się przez Bluetooth z aplikacją zainstalowaną na telefonie komórkowym, tablecie lub komputerze w celu dostarczania danych analitycznych i wydajnościowych. Każdy rejestrator Sail-Sense ma oryginalny kod identyfikacyjny co umożliwia wgląd w historię żagla wielu użytkownikom posiadającym aplikację do odczytu danych z urządzenia.

 

Przyszyty na stałe do żagla Sail-Senseuruchomi się automatycznie w momencie rozpoczęcia użytkowania żagla rejestrując godziny użytkowania, ekspozycję na promieniowanie UV, czas łopotania, ilość zwrotów.

 

 

 

FUNKCJE:

 

Mierzy godziny w użyciu,ekspozycję na promieniowanie UV,czas łopotania, liczbę halsów i lokalizację 

Umożliwia sprawdzenie kiedy, gdzie i jak żagiel był używany

Mały rozmiar i niska waga

Zapisuje stan żagla i monitoruje jego degradację

Zarządzanie danymi w czasie rzeczywistym

7,5 roku pracy w zależności od zużycia

Użytkownicy aplikacji (iOS i Android) Sail-Sense mogą rejestrować i przeglądać oraz eksportować wszystkie zarejestrowane dane

 

 

 


 

 

RigSense (tensometr do pomiaru napięcia takielunku)

 

 

 

Dla każdego żeglarza bardzo ważne jest prawidłowe ustawienie takielunku, które jest podstawą do osiągnięcia optymalnych osiągów łodzi. Kolejna istotna kwestia to możliwość ustawienia masztu w tej samej pozycji. Do uzyskania powtarzalności ustawień używane są tensometry do pomiaru napięcia want. Do tej pory żeglarze musieli stosować proste urządzenia, które nie zawsze wskazywały te same wyniki pomiarów.

 

Urządzenie Rig Sense jest kompaktowe, niezawodne, lekkie, dzięki zastosowaniu kompozytowej listwy sprężynującej zapewnia precyzyjność pomiarów. Jest bardzo łatwe w użytkowaniu, stanowi kolejny produkt firmy Spinlock służący do pomiarów (w ofercie także urządzenia do pomiaru obciążenia pracujących lin). Tensometr można z powodzeniem stosować do takielunku z want i prętów.

 

Dodatkowo, firma Spinlock stworzyła aplikację na urządzenia mobilne, która daje możliwość zapisywania otrzymanych wyników. Przechowywanie danych pozwoli porównać naszą łódkę z konkurentami.

 

Właściwości:

 

  •     Pomiary na wantach i prętach

  •     Średnica pomiarowa 2-5 mm

  •     Skala pomiarowa w kilogramach

  •     Punkty styku z wantą wykonane ze stali nierdzewnej

  •     Wygodna, wytrzymała obudowa

  •     Niewielki rozmiar, lekki i poręczny

  •     Łatwa obsługa jedną ręką

  •     W komplecie saszetka do przechowywania

 

Copyright (c) 2019 Majer na fali.